Sedat Peker'in hedef aldığı mahkeme başkanından açıklama - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Sedat Peker’in hedef aldığı mahkeme başkanından açıklama

Bu haber 07 Haziran 2021 - 23:42 'de eklendi ve 66 views kez görüntülendi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in son videosunda firari Sezgin Baran Korkmaz’ın otelinde bedavaya kaldığını söylediği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, iddiaları reddederek, ‘Bütün her şey ortaya çıkacak. Kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir bir araştırın bakalım. Ben kendimden eminim’ dedi. Toklu’nun açıklamasına Peker’den yanıt gecikmedi.

Organize suç örgütü soruşturması şüphelisi Sedat Peker’in 9. videosunda firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’ın Bodrum’daki lüks otelinde ücret ödemeden kaldığını iddia ettiği Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, sessizliğini bozdu.

Peker’in iddialarının “asılsız” olduğunu söyleyen Toklu, yarın konuya ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ve bütün gerçeği belgeleriyle açıklayacağını kaydetti.

‘ADALET BAKANLIĞI’NA AÇIKLAMA İZNİ İÇİN BAŞVURDUM’

” Adalet Bakanlığı’na açıklama izni için başvurdum. Yanıt gelince yarın yazılı açıklama yapacağım, bütün belgeleri ortaya koyacağım” diyen Toklu, “Bu otelde kaldınız mı?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Açıklama yaptığımda bütün her şey ortaya çıkacak. Orada kalmış mıyım, kalmışsam o dönem otelin sahibi kimdir, bir araştırın bakalım? Ben kendimden eminim. Bir insan böyle kolay harcanmamalı.”

‘SEZGİN BARAN KORKMAZ’I TANIMAM’

Peker’in bir iddiası da Sezgin Baran Korkmaz lehine karar verdiği iddiası olmuştu. Bunu yalanlayan Toklu, “Sezgin Baran Korkmaz adlı şahsı tanımam, hiçbir ilgim de yoktur. Onunla ilgili bir karar vermiş de değilim. Zaten 22 Temmuz 2016’dan beri bu tür davalara bakmıyorum. Bu şahsın böyle bir davası da yok. Kendisinin şirketi İstanbul’da” diye konuştu.

LÜKS CİP İDDİASINA YANIT

Toklu, BMW X5’e bindiği iddiasına da şu sözlerle açıklık getirdi: “O araba 2014 model. 3 yıl önce aldım, 300 bin TL değerinde. Hakim ve savcıları araştırın yüzde 25’i benden daha pahalı arabaya biner. Daha geçen hafta tamirden çıkardım.”

‘AİLEDEN VARLIKLIYIM’

Ailesinin varlıklı olduğunu belirten Toklu, ” Karaman’da araştırın, babamdan kalma enerji, akaryakıt, gıda işleri var. Toklu Petrol örneğin. Ben düz adamım, yanlış işim olmaz” dedi.

‘SOYLU’YU TANIMAM, HİÇBİR YERDE OTURMUŞLUĞUM YOK’

Toklu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da tanımadığını belirterek, “Hiçbir yerde oturmuşluğum, tanışıklım yok, tek kare fotoğrafım çıkmaz” ifadesini kullandı.

PEKER’E SUÇ DUYURUSU

“Bu çok çirkin bir olay, biz kendimize güveniyoruz” diyenToklu, yarın başta Sedat Peker olmak üzere, hakkında gerçeğe aykırı iddialar ortaya atanlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağına da bildirdi.

SEDAT PEKER’DEN CEVAP

Toklu’nun açıklamalarının ardından Sedat Peker’den cevap geldi.

Peker sosyal medya hesabı Twitter üzerinden şu  mesajları yazdı: “Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu Bey, görünen o ki sen de Süslü Süleyman gibi poliçe seslerini, para seslerini çok seviyorsun. Benim ailem zengin diyorsun, senin ailen son beş senede zengin oldu. Diyorsun ya birçok hakim, savcı böyle lüks araba kullanıyor; işte bu, ülkedeki adaletin ne kadar yozlaştığının göstergesi. Utanmadan sen iki milyonluk arabaya nasıl biniyorsun? (Zengin FETÖ’cüler sağ olsun). Geceliği yüz bin lira olan otelde kaldığına dair faturayı yayınlasana. Alışmışsınız lafı uzatmaya. Kısa, net cevap. Faturayı yayınla.”