Konuşması engellenen MHP’li Arzu Erdem sahneye çıktı. - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Konuşması engellenen MHP’li Arzu Erdem sahneye çıktı.

Bu haber 10 Ekim 2022 - 0:28 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği festivalde konuşma yapmasına izin verilmediği gerekçesiyle polis eşliğinde sahneyi bastı. Erdem, “Azdan az, çoktan çok… Biz konuşuruz. Biz, gerekli cevabı veririz” dedi.

Esenyurt Belediyesi’nin İl Dernekler Birliği Platformu’yla birlikte düzenlediği ‘Kardeş Kültürler Festivali’, dün Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un da katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı. Esenyurt’ta ilk kez yapılan festivalin ilk gününde sergilenen halk oyunları gösterisinin ardından sanatçı Kubat sahne aldı.

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, ilçeyi tanıtan filmin gösterildiği sırada sahneye çıkarak bir konuşma yapmak istedi. Erdem ve yanındakilerle belediye personeli arasında arbede yaşandı. Sahneye çıkan Arzu Erdem, mikrofon açık olmadığı için konuşma yapamadan sahneden indi. Olayın ardından sahnenin etrafını kapatan çevik kuvvet, iki belediye personelini gözaltına aldı.

Arzu Erdem’in yanındaki grup, Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un aracına saldırdı. Başkan Bozkurt’un aracına saldıran gruba çevik kuvvet polisi herhangi bir müdahalede bulunmadı. Başkan Bozkurt’un alandan ayrılmasının ardından grup, CHP Esenyurt İlçe Başkanlığı’na da saldırdı.

POLİS EŞLİĞİNDE SAHNEYİ BASTI

ANKA’nın haberine göre; Arzu Erdem, daha sonra Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül ve İlçe Emniyet Müdürü ile birlikte konser alanına girdi. Erdem ve beraberindekiler girmeden önce polisin alanda önlem alması dikkat çekti. Erdem’le birlikte alana giren ve elleriyle Bozkurt işareti yapan grup, “Hareketin lideri Devlet Bahçeli” ve “Ülkücü hareket engellenemez” sloganları attı.

‘AZDAN AZ, ÇOKTAN ÇOK…’

Polis eşliğinde ve Kaymakam Karagül’le birlikte sahneye çıkan Arzu Erdem, megafonla kalabalığa hitap etti. Erdem, şunları söyledi:

“Ben, MHP İstanbul Milletvekili olarak, burada bulunan 40 derneğimizin etkinliğine geldim. Geldiğim bu etkinlikte ne yazık ki Esenyurtlulara selamlama konuşmamın yapılmaması için ilgili belediye başkanı ve güvenlik görevlileri tarafından her yöntem kullanıldı. Biz de diyoruz ki; azdan az, çoktan çok… Biz konuşuruz. Biz, gerekli cevabı veririz. Biz, şu an burada devletimizi temsil ediyoruz. Esenyurt sahipsiz değildir.”