Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir:''İstanbul Sözleşmesi’nin asıl amacı kadına yönelik şiddeti engellemek değil ailesiz bir nesil icat etmektir.'' - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir:”İstanbul Sözleşmesi’nin asıl amacı kadına yönelik şiddeti engellemek değil ailesiz bir nesil icat etmektir.”

Bu haber 10 Ağustos 2020 - 0:41 'de eklendi ve 256 views kez görüntülendi.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir İstanbul sözleşmesiyle ilgili kadem derneğinin tepkisi manidar neler oluyor.Kadem derneği haddini aşıyor.

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, yaptığı basın açıklamasında şunları dile getirdi: “Ailesiz Bir Gelecek Hedefleyen İstanbul Sözleşmesi Ve 6284 Sayılı Kanun İptal Edilsin!”

İstanbul Sözleşmesi’nin asıl amacı kadına yönelik şiddeti engellemek değil ailesiz bir nesil icat etmektir. Türkiye’de son 5 yılda 2.000.000 koca bu sözleşme kapsamında evinden uzaklaştırılmıştır. Ancak bu dahi kadın cinayetlerinin önüne geçememiştir. Zira şiddeti doğuran, körükleyen, teşvik eden insanın hayata bakış açısıdır. Ferdiyetçi, menfaatçi bir nesil yetiştirenlerin kadına yönelik şiddeti kanunlar ile engellemesi imkânsızdır! İstanbul Sözleşmesi, aile değerlerimize apaçık bir saldırıdır!

Kadem derneği haddini aşıyor!

Çalışan-Sen ve Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf ÖZDEMİR, İstanbul sözleşmesiyle ilgili Kadem Derneğinin tepkisi manidar neler oluyor? Ortada aile var,Aileler dağılıyor.Aileler Yok olmasın.Doğru her zaman bir tanedir. Yanlıştan dönmek ise Erdemliliktir.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bile Türkiye’nin sözleşmeden çekilmesi gerektiğini dile getirdi. AK Parti’nin MYK toplantısında gündem konularından biri İstanbul Sözleşmesiydi. “Ailesiz Bir Gelecek Hedefleyen İstanbul Sözleşmesi Ve 6284 Sayılı Kanun İptal Edilsin!” Dedi

Konya Ekspres Haber Merkezi Veysel CANÖZ