Binali Yıldırım'ın oğluyla fotoğrafı tartışma yaratan vali, sessizliğini bozdu - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Binali Yıldırım’ın oğluyla fotoğrafı tartışma yaratan vali, sessizliğini bozdu

Bu haber 21 Ocak 2023 - 23:49 'de eklendi ve 4 views kez görüntülendi.

Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım ile fotoğrafı tartışma konusu olan Erzurum Valisi Okay Memiş, konu hakkında bir açıkla yaptı. Bir fotoğraf karesi üzerinden kendisine yönelik linç kampanyası yürütüldüğünü belirterek, “30 yıllık meslek hayatımızı bir esnaf ziyaretindeki kareyle yok mu edeceğiz? Biz vatandaşın, fakirin fukaranın emrindeyiz, güç odaklarının emrinde değiliz, hiçbir zaman da olmadık.” dedi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, kendisinin bulunduğu bir fotoğraf karesi hakkında sosyal medyada yapılan paylaşımlarla ilgili açıklamada bulundu. Vali Memiş, Palandöken’deki bir otelde düzenlenen programda, gazetecilere, Türk, Kürt, Sünni, Alevi, sağcı, solcu ayırımı yapmadığını ve herkese eşit mesafede olduğunu söyledi.

“BU KADAR ADALETSİZLİK OLUR MU?”

Herkesi kucaklamaya gayret gösterdiğini anlatan Memiş, “Buna mukabil bir şeyi dertleşme babında sizlerle paylaşmak istiyorum. Kaç gündür televizyonlarda izliyorsunuz. Bir fotoğraf karesi yüzünden bendenizi özellikle linç eden kampanya yürütülüyor. Bu kadar adaletsizlik olur mu? Tek bir fotoğraf, saniyelik fotoğraf karesinden. Şaşkınlık içerisindeyim. 30 yıllık meslek hayatımda böyle bir şey ile karşılaşmadım. Bu nedir ya, bu nasıl bir seviyesizliktir? Bir şey de söyleyemiyoruz. Ne söylesek başka yere çekilecek ama bu yaptıklarımızı ve hizmetlerimizi sizlere özellikle anlattım.” dedi.

“GÜÇ ODAKLARININ EMRİNDE DEĞİLİZ”

Memiş, bir fotoğraf karesiyle linç edildiğini belirterek, “Nasıl adaletli insanlarsınız, bu nasıl adalet ve gazetecilik, nasıl bir siyaset anlayışı? Devlet adamlığını biz sizden mi öğreneceğiz? 30 yıllık meslek hayatımızı bir esnaf ziyaretindeki kareyle yok mu edeceğiz? Biz vatandaşın, fakirin fukaranın emrindeyiz, güç odaklarının emrinde değiliz, hiçbir zaman da olmadık. Yani insanın sabrını zorluyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Saniyelik bir kare ile günlerdir üstümüze geliyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Bu nasıl adalet anlayışı.” ifadelerini kullandı. Kaynak: AA /