Konya SMMMO Başkanı Erdal'dan mali müşavirlik ücretlerinde artış talebi. - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Konya SMMMO Başkanı Erdal’dan mali müşavirlik ücretlerinde artış talebi.

Bu haber 09 Ocak 2023 - 21:02 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal, Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesinde yer alan ücretlerin eridiğini ve bu nedenle kesintisiz ve sürekli hizmet verilmesinin neredeyse imkânsız hale geldiğini belirterek, en az yüzde 122 oranında artırılmasını istedi

Konya SMMMO Başkanı Abdil Erdal, Yüksek enflasyon ve zamlar karşısında Mali Müşavirlik Asgari Ücret Tarifesinde yer alan ücretlerin eridiğini ve bu nedenle Mali Müşavir ofislerinde kesintisiz ve sürekli hizmet verilmesinin neredeyse imkânsız hale geldiğini belirterek, 2022 yılı için yayınlanan asgari ücret tarifesindeki tutarların en az yeniden değerleme oranı olan yüzde 122 oranında artırılarak uygulanması gerektiğini söyledi.

Mükelleflerine en iyi hizmeti vermek için fedakârca ve özveriyle görev yapan Mali Müşavirlerin yüksek enflasyon ve zamlara karşı ücretlerinin düşük kaldığını belirten Başkan Erdal, şunları söyledi:

Meslektaşlarım verdiği hizmetle hem iş piyasası hem de kamu finansmanı açısından en büyük güvence durumundadır. Mali Müşavirler olarak yılın 365 günü devlet ile mükellef arasında köprü olarak mesleği icra ediyoruz. Mali Müşavirlik mesleği, eğitimi ve gelişmişliğiyle, ülke ekonomisine katkı sunan ve memleketin her köşesine hizmet sunarak iktisadi hayatın vazgeçilmez bir unsuru olmuştur.

Meslek mensuplarımızın yıllar içinde verdikleri hizmet karşılığında kazanmaları beklenen ücretlerdeki değişim (büyüme hızı) ile bu hizmetlerin sunumu için katlanılan maliyetlerdeki değişimin (büyüme hızı) paralel olacağı öngörülmektedir. Ancak asgari ücret tarifemiz 2017’den 2022’ye yüzde 95 oranında arttı.

Bu sebeple 30 Aralık 2022 tarihli Resmî Gazete ’de açıklanan muhasebe ücretlerindeki yüzde 85’lik artış, meslektaşlarımızın bürolarında yaşadıkları ekonomik sorunlara yetmeyeceğinden, yayınlanan ücretlerin en az yeniden değerleme oranı olan yüzde 122 oranında artırılarak uygulanması gerekmektedir.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN