YENİ PATRON RAMAZAN ERKOYUNCU. - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

YENİ PATRON RAMAZAN ERKOYUNCU.

Bu haber 28 Ekim 2021 - 23:11 'de eklendi ve 76 views kez görüntülendi.

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi seçimlerini Ramazan Erkoyuncu kazandı.  50 binden fazla üyesi bulunan ve Türkiye’nin en büyük kooperatifleri arasında yer alan  69. Seçimli Olağan Genel Kurulu Konya Şeker Merkez Kampüsü’nde yapıldı. 22 yıldır PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un aday olmadığı ve 5 adayın seçimlerde yarıştığı genel kurula üreticiler yoğun ilgi gösterirken, genel kurulda oda başkanları ve STK’lardan da çok sayıda temsilci yer aldı.

Başkan Recep Konuk ile adayların yan yana salona girdiği genel kurulda, adayların yaptığı ortak protokol çerçevesinde uzlaşma ile Divan Kurulu oluşturulurken, yine adayların ortak kararıyla adaylar salonda konuşma yapmadı.

Başkan Konuk’un konuşmasını tamamlamasının ardından Ramazan Erkoyuncu, Yusuf Erdem, Alişan Taşpınar, Mehmet Öğdüm ve AKP’nin desteklediği Ulusal Hububat Konseyi Başkanı Özkan Taşpınar, başkan adayı olarak yarıştığı genel kurulda seçimlere geçildi.

13 BİNE YAKIN ÜYE OY KULLANDI

Oy verme işleminin saat 17:00’da bitmesinin ardından oy sayımı gerçekleşti. 13 bin oyun kullanıldığı seçimlerde Ramazan Erkoyuncu 4 bin 624, Özkan Taşpınar, 3 bin 997, Yusuf Erdem 2 bin 337, Alişan Taşpınar bin 529, Mehmet Öğdüm 161 oy aldı.

RAMAZAN ERKOYUNCU KİMDİR?

Ramazan Erkoyuncu, Çumra Türkmen Camili Mahallesi’nde 1957 tarihinde doğdu. Küçük yaşlardan itibaren çiftçilik ve esnaflık yapan Çumralılar’ın yakından tanıdığı bir isim olan, Ramazan Erkoyuncu, Çumra Şeker’in kuruluşunda da yer aldı.

Konya Şeker yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Erkoyuncu, inşaat, tarım ve gıda sektöründe hizmet veriyor. Erkoyuncu, Çumra Şeker’in kuruluşunda ve Şeker Süt’te yönetim kurulu başkanlığı yaptı.