Ülkü Ocakları'ndan iki eski Genel Başkana 'Uyardık anlamadınız!' - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Ülkü Ocakları’ndan iki eski Genel Başkana ‘Uyardık anlamadınız!’

Bu haber 06 Haziran 2021 - 23:23 'de eklendi ve 88 views kez görüntülendi.

Ülkü Ocakları, bir süredir MHP yönetimine muhalif olan ve geçmişte partide önemli görevlerde bulunmuş ve Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış olan Atila Kaya ve Suat Başaran’ı hedef aldı.

MHP’nin gençlik teşkılatı Ülkü Ocakları, parti yönetimine muhalif olan Atila Kaya ve Suat Başaran’ı hedef aldı. Geçmiş dönemde önemli görevlerde bulunmuş olan Kaya ve Başaran’ın hedef alan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “Ülküdaşlarımız her ortamda gereken tavrı gösterecektir!” açıklaması yaptı.

Alparslan Türkeş döneminde Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerini yürütmüş Suat Başaran’ı ve eski milletvekili Atila Kaya’ya yönelik ağır ifadeler kullanan Yıldırım, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı: 

“Geçmişte Ülkü Ocakları çatısı altında görev yapmış ancak bugün hareketimizle hiçbir bağı kalmamış bazı kişilerin Liderimize ve Hareketimize yönelik fitneci saldırılarını büyük bir sabır ve dikkatle takip etmekteyiz.

Suat Başaran ve Atila Kaya’nın Milliyetçi-Ülkücü Harekete, Başbuğumuzun emaneti Ülkü Ocaklarına ve bizi biz yapan mukaddes değerlerimize karşı sürekli ve seviyesizce saldırarak Ülkücü Hareketi yıpratma arayışı içinde olduklarını görüyoruz.

Bu iki kafadarın, her fırsatta Ülkücü Hareketin karşısındaki şer cephesinde saf tutarak, CHP-İP-HDP değirmenine nasıl su taşıdıklarını, Ülkücü Harekete ve Liderimize karşı olan muhasım odakların çizgisinde nasıl birer piyon haline geldiklerini çok iyi biliyoruz.

Hayattayken Başbuğumuza hakaret edecek kadar alçalan Suat Başaran, dün hareketimizi bölmek için kurulan yapının başını çeken Servet Avcı’yla Ankara büyükşehir Belediyesi’nde iş tutuyor, CHP’li adayın arkasında durarak erdemlilik edebiyatı yapıyor. Bu durumun inandırıcı olmadığı ortadadır

Bu fitneciler, mankurt akıllarıyla binlerce şehit vermiş Milliyetçi-Ülkücü Hareketi yıkabileceklerini mi düşünüyorlar? Bunlar Ülkücü Hareketi sahipsiz mi sanmaktadır? Yoksa aldıkları sözler, yaptıkları gizli pazarlıklar akıllarını başlarından mı almıştır?

Karabağ’da 30 yıllık Ermeni işgali sona ermiş ve Türk Dünyası adına, Turan adına büyük bir adım atılmıştır. Ülkücü Hareket ve Liderimizin tavrı bu hususta belirleyici rol oynamıştır. Malum şahıslar konuyla ilgili tek bir cümle etmemiştir. Bu nasıl Türkçülük-Turancılıktır?

Ülkü Ocakları, Türkiye’nin en büyük eğitim platformlarından birisini ücretsiz kurarken hangi birinden ses çıkmıştır? Bunlar Ülkü Ocakları’nın yapay zekâ, endüstri 4.0 ve dijital dönüşüm odaklı çalışmalarından haberdar mıdır?

Ülkü Ocakları, Türkiye’nin her karış toprağına yüzbinlerce fidan dikerken hangisinin eli toprağa değmiştir veya destek verdikleri Ekrem İmamoğlu’nun ormanlarımızı yakan PKK’nın sesi Pervin Buldan’la fidan dikme bahanesiyle bir araya gelmesine hangi eleştiriyi yapmışlardır?

Ülkü Ocakları, Türk Dünyası’ndaki soydaşlarımıza yardım götürürken hangisi taşın altına elini koymuştur? Ülkü Ocakları’nın 4 farklı dilde çıkardığı dergiyle Türk Dünyası kültür köprüsünü kuvvetlendirirken hanginizin yardımı dokunmuştur?

Ülkü Ocakları, Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin emirleriyle Mavi Vatanımıza göz dikenlere karşı İzmir’de büyük bir yürüyüş düzenlerken bunlar kaç adım atmış, kaç kelime etmiştir? Yunan haber bültenleri dahi Ülkü Ocakları’nı konuşurken bunların tek kelime ettiğini duyan olmuş mu?

İzmir’deki 9 Eylül Yürüyüşü, 1978 Büyük Tandoğan Mitinginin bir devamıdır. Ülkücü Hareket aynı ruh ve heyecanla dimdik ayaktadır ve mazisinden aldığı güçle dün olduğu gibi bugün de Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli’nin emrinde, Başbuğumuzun izinde Kızıl Elma için çalışmaktadır.

‘UYARDIK ANLAMADINIZ’

Uyardık anlamadınız, söyledik duymadınız! Sizin yaptıklarınız bozgunculuk değil açıkça HAİNLİKTİR! Geçmişte görev yapmalarına rağmen Ülkü Ocakları başkanlığı sıfatını kullanarak hareketimize ahlaksızca saldıran kişilere ülküdaşlarımız her ortamda gereken tavrı gösterecektir!”

SUAT BAŞARAN SALDIRIYA UĞRAMIŞTI

Ülkü Ocakları önceki genel başkanlarından Suat Başaran, geçen yıl Esenboğa Havalimanı’nda saldırıya uğramıştı.

Başaran’ın saldırı sonrası “Beni öldürmeyen şey daha güçlü yapar. Susturmak için öldüreceksiniz. Hodri meydan!” demişti.

MHP eski milletvekili Atila Kaya da Suat Başaran’a yapılan saldırıya tepki göstermiş ve “Saldırdığınız bir ülkücü değil, bizatihi ‘Ülkücülük’tür. Suat Başaran’a saldırmakla ülkücülük arasında bağ kurmayı denemek, kurtluk değil -olsa olsa- çakallıktır!” ifadelerini kullanmıştı.

“DEVLET BEY ADINA ÜZÜLÜYORUM”

Alparslan Türkeş döneminde Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı görevlerini yürütmüş Suat Başaran sosyal medya hesabından şu açıklamada bulunmuştu:

“Harekete ve Başbuğ’a ihanet edenlere karşı hassas olanlar önce topyekûn MHP Başkanlık Divanı’na baksın. Herkesin hafızası yerinde şükürler olsun, arşivler de ortada.
Daha çok konuşacağız; bekleyin…

Devlet Bey’in yanında yer alıp, ‘Milliyetçi Çizgi’ üzerinden bana saldıranları görünce Devlet Bey adına üzülüyorum.
İnsan en azından gazetenin arkasında kimin olduğunu araştırır.

Devlet Bey, Milliyetçi Çizgi Gazetesi’nin ortaklarından biriydi. Bu bir sır değildir, çoğu kişi bunu bilir. Hareket adına ahkâm kesen tarihten habersiz kişileri şaşkınlıkla izliyorum.”

Başaran, Ahmet Yiğit Yıldırım’ın hedef göstermesinden sonra yeni bir açıklamada bulunarak, “Biz harekete karşı değiliz; bizim karşı olduğumuz Devlet Bey’in yönetim anlayışı ve ülkücülüğün içini boşaltma çabasıdır. Elbette bu da bir iddiadır. Haksızsak doğrusunu anlatırsınız. Konudan saparak hakarete yeltenmeniz suçluluk duygusu değil se nedir?” dedi.