Malatya'da 20 yıl önce işlenen cinayetin şüphelisi Aydın'da kimlik kontrolünde yakalandı - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Malatya’da 20 yıl önce işlenen cinayetin şüphelisi Aydın’da kimlik kontrolünde yakalandı

Bu haber 03 Nisan 2023 - 0:34 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Malatya’da 2003 yılında 4 akrabalarını öldürdüğü iddia edilen 3 kardeşten A.B, cinayetten 20 yıl sonra yakayı ele verdi. Aydın’ın Efeler ilçesinde kimlik kontrolü yapan polis ekipleri, şüphe üzerine durdurulan kişinin A.B. olduğunu belirledi. Hakimlik sınavını kazandığı belirtilen A.B. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Aydın’da Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı devriye ekibi, Orta Mahalle’de bir kişiyi durdurdu. Sahte kimlik taşıdığı belirlenen kişi, emniyete götürüldü.

KİMLİK SORGUSUNDA YAKALANDI

Yapılan sorgulamada, şüphelinin 22 Ağustos 2003’te Malatya’nın Yazıhan ilçesine bağlı Mısırdere köyünde bir evde 4 kişiyi öldürdüğü öne sürülen üç kardeşten A.B. (44) olduğu belirlendi. Adliyeye sevk edilen şüpheli, tutuklandı.

Malatya'da 20 yıl önce işlenen cinayetin şüphelisi Aydın'da yakalandı

4 KİŞİYİ ÖLDÜRMÜŞLERDİ

Malatya Yazıhan’a bağlı Mısırdere köyünde 22 Ağustos 2003’te bir eve baskın yapan A, C. ve A. B. kardeşler, amcaları Şuayip B, oğlu Ali B, halaları Ayşehan Şahin ve oğlu Musa Şahin’i öldürmüştü.

HAKİMLİK SINAVINI KAZANMIŞ

Firar eden şüphelilerden A. ve C.B. kardeşler, Yazıhan’a bağlı Bereketli köyü yakınlarında bulunan bir mağarada, 24 Eylül 2010’da, kaleşnikof tüfek, tabanca ve çok sayıda mermi ile yakalanmıştı. Hukuk fakültesi mezunu olduğu ve hakimlik sınavını kazandığı belirtilen A.B’ye ise ulaşılamamıştı. Kaynak: AA /