Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'dan Leman Dergisine sert tepki! - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’dan Leman Dergisine sert tepki!

Bu haber 04 Ağustos 2021 - 12:29 'de eklendi ve 85 views kez görüntülendi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, geçtiğimiz günlerde Konya’da 7 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili Leman Dergisinin yapmış olduğu Mevlana resimli dergi kapağına sert tepki gösterdi.

Konya’da 7 kişinin hayatını kaybettiği olayın ardından aile üyelerinin açıklamaları ve ortaya çıkan olayın görüntülerine rağmen yaşananları ırkçı saldırı gibi gösterme çabaları aralıksız sürüyor.

Tüm Türkiye kenetlenmişken yaşanan sürece adeta benzin dökmek isteyenler de kendini bir bir ortaya koyuyor. Irkçı saldırı vurgusu yapan bazı kesimlerin sürdürdüğü kara propagandaya Leman Dergisi de dâhil oldu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla derginin kapağına sert tepki gösterdi.

Başkan Altay yaptığı açıklamada şu cümlelere yer verdi:
“Bir dergi kapağı gördüm. Hazreti Mevlana ve yanında kin kusan birinin karikatür çizimi. Mesele Konya olunca edepsizlik, ahlaksızlık ve karaktersizlikte sınır tanımıyor utanmazlar. Ne desek az kalıyor” ifadelerine yer verdi.

Başkan Uğur İbrahim Altay Konya ve değerlerinin hakkını hukuki yollardan sonuna kadar savunacaklarının da altını çizdi. ( Konhaber – Kemal Sayın)

Derginin kapağına bir tepki de Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü’den geldi. Başkan Kütükçü yaptığı paylaşımda:
“Bu ne utanmazlık… Bir dergi, kapağında yine ahlak ve hoşgörü sınırlarını aşarak kin kusmuş.
Leman isimli bu dergiyi şiddetle kınıyor, hiç kimsenin Hz. Mevlana şehri Konya’mızda fitne tohumu ekmesine müsaade etmeyeceğimizin altını bir kez daha çizmek istiyorum” dedi.