'Kedicik' MHP'nin kapısını çaldı...MHP İlçe Başkanı şikayetçi olması üzerine Akıncıoğlu gözaltına alındı. - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

‘Kedicik’ MHP’nin kapısını çaldı…MHP İlçe Başkanı şikayetçi olması üzerine Akıncıoğlu gözaltına alındı.

Bu haber 28 Kasım 2021 - 18:29 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.

Adnan Oktar’ın ‘Kediciklerim’ dediği kadın müritlerinden Serap Akıncıoğlu, İstanbul Sancaktepe’de MHP İlçe Başkanlığına giderek, mağdur olduklarını iddia etti ve siyasi destek istedi. MHP İlçe Başkanı Arzu Karaalioğlu’nun polis çağırıp şikayetçi olması üzerine Akıncıoğlu gözaltına alındı. Kedicik hakkında soruşturma başlatıldı.

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü davasını 11 Ocak’ta karara bağlayan İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi, Oktar ile birlikte 14 elebaşını “örgüt yöneticiliği”, “cinsel saldırı”, “çocuğun cinsel istismarı”, “eziyet” gibi birçok suçtan toplamda 9 bin 803 yıl 6’şar ay hapis cezalarına çarptırmıştı.

Mahkeme 236 sanıktan 3’üne beraat kararı verirken, diğer sanıkları da “örgüt üyeliği” ve “cinsel suçlar” başta olmak üzere birçok suçtan ağır cezalara mahkum etmişti. Davanın istinaf incelemesi sürerken, örgütün dışarıdaki müritlerinin de boş durmadığı ortaya çıktı.

MHP’YE GİTTİ

Davada 4,5 yıl hapis cezası alan, ancak cezası kesinleşmediği için cezaevine konulmayan Serap Akıncıoğlu, geçtiğimiz günlerde Sancaktepe MHP İlçe Başkanlığına gitti. Sabah’tan Seda Nur Günaydın’ın haberine göre, MHP ilçe başkanı Arzu Karaalioğlu ile görüşen Akıncıoğlu, cezaevindeki Oktar ve arkadaşlarının mağdur olduğunu iddia ederek, siyasi destek talebinde bulundu. MHP’li ilçe başkanı Karaalioğlu ise suç örgütünün propagandasını yapan Akıncıoğlu’na tepki gösterdi.

Polisi çağıran Karaalioğlu, Akıncıoğlu’ndan şikayetçi oldu. Polis ekipleri de olayı Cumhuriyet Başsavcılığına iletti. Cumhuriyet savcısının talimatıyla Serap Akıncıoğlu “suç örgütünün propagandasını yapmak”, “suç ve suçluyu övmekten” gözaltına alındı.

Akıncıoğlu, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Olaya ilişkin soruşturma yürüten polis ekipleri, kamera kayıtlarını da incelemeye aldı.