İmamoğlu'ndan 'adaylık' soruna dikkat çeken yanıt... Kapıyı açık bıraktı - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

İmamoğlu’ndan ‘adaylık’ soruna dikkat çeken yanıt… Kapıyı açık bıraktı

Bu haber 17 Aralık 2021 - 22:06 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kayseri’de bir esnafın ‘Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz?’ sorusuna, ‘Şu anda bir ittifak heyeti var, tartışacak, vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek’ yanıtını verdi.

İmamoğlu'ndan 'adaylık' soruna dikkat çeken yanıt... Kapıyı açık bıraktı

Ekrem İmamoğlu, CHP Belediye Başkanları Çalıştayı için geldiği Kayseri’de, Mevlana’nın hocası Seyyid Burhaneddin Hazretleri’nin türbesini ziyaret etti. Cuma namazını tarihi Hunat Camisi’nde kılan İmamoğlu, Cumhuriyet Meydanı Millet Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

İkram edilen pastırmadan da yiyen İmamoğlu, ziyaret ettiği bir esnafın, “Cumhurbaşkanı olmak istiyor musunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Böyle bir şey istenir mi? Böyle bir şey istenmez. Böyle büyük meseleleri halk tartışır, tartıştırır, sonra gelir o işin yetkili kurumları, kurulları tartışır. Şu anda bir ittifak heyeti var, tartışacak, vatandaşı dinleyecek ve doğru bir karar verecek. Yani bu, şöyle bir şey değil, (iş yerindeki diğer esnafı göstererek) ‘Ben bu dükkanı satın almak istiyorum.’ diyebilir beyefendi, o başka bir şey bu başka bir şey. İşini en iyi yapan, en faydalı insandır.”

‘TEK İLGİLENDİĞİM ŞEY İSTANBUL’A HİZMET ETMEK’ DEMİŞTİ

İmamoğlu, iki hafta önce Reuters’a yaptığı açıklamada “Türkiye’deki değişimin aslında yereldeki başarımızdan sonuçlanacağını bilen birisiyim. Dolayısıyla benim tek ilgilendiğim şey İstanbul’a hizmet etmek” demişti.