"Eşimle ilişkisi vardı" dediği kişiyi sokak ortasında öldürüp polisi bekledi - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

“Eşimle ilişkisi vardı” dediği kişiyi sokak ortasında öldürüp polisi bekledi

Bu haber 23 Mart 2023 - 0:22 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

İstanbul Esenyurt’da iddiaya göre karısıyla ilişkisi olduğunu öne sürdüğü kişiyi öldüren saldırgan polise teslim oldu. Saldırganın eşini de 4 ay önce tartışma sonrası balkondan attığı ortaya çıktı.

iSTANBUL  Esenyurt’ta Aşık Şenlik Caddesi’nde saat 08.30 sıralarında meydana gelen olayda Savaş Çıkan karısıyla ilişkisi olduğunu öne sürdüğü Turan Dikmen ‘i bir süre takip ettikten sonra başından vurdu. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

OLAY YERİNDE POLİSİ BEKLEDİ

Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde Turan Dikmen’in öldüğü belirlendi. Olay yerinde bekleyen saldırgan ise polis ekiplerini bekleyerek teslim oldu. Görgü tanığı Nedim Baskın, “Güvenlik kamerası kayıtlarına baktığımızda vuran her halde pusuya yatmış arkadan hemen geliyor ve ateş ediyor” dedi.

'Eşimle ilişkisi vardı' dediği kişiyi sokak ortasında öldürüp polisi bekledi

EŞİNİ 4 AY ÖNCE BALKONDAN ATTIĞI İDDİA EDİLDİ

Bu arada Savaş Çıkan’ın polise verdiği ifadede, Esenyurt’ta geçtiğimiz Aralık ayında balkondan atlayarak yaralanan eşi Meral Çıkan’ın Turan Dikmen ile ilişkisi olduğunu öne sürdüğü öğrenildi. İddiaya göre Aralık ayında, Meral Çıkan eşi ile tartıştıktan sonra balkona çıktı. Meral Çıkan balkondan atlayarak ağır yaralandı.

Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan Meral Çıkan ifadesinde önce kendisinin atladığını söyledi. Ancak sonra ifade değiştirerek eşi ile kardeşinin kendisini balkondan attığını ifade etti. Savaş Çıkan ile kardeşinin, 1 Şubat’ta yakalanıp ifadeleri sonrası serbest kaldığı kaydedildi. Kaynak: Demirören Haber Ajansı