DİN-BİR-SEN GENEL BAŞKANI YUSUF ÖZDEMİR, YKS'nin TYT Sınavında Mabel Matiz sorusuna tepki gösterdi.'' Böyle Soru mu? olur. - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

DİN-BİR-SEN GENEL BAŞKANI YUSUF ÖZDEMİR, YKS’nin TYT Sınavında Mabel Matiz sorusuna tepki gösterdi.” Böyle Soru mu? olur.

Bu haber 29 Haziran 2020 - 20:54 'de eklendi ve 171 views kez görüntülendi.

 DİN-BİR-SEN GENEL BAŞKANI YUSUF ÖZDEMİR, 27-28 Haziran 2020 Günü yapılan ve YKS oturumlarına 2 milyon 433 bin 219 kişi başvurdu sınava girdi ,ter akıttı. Bu sınava Mabel Matiz sorusu damga vurmuştur.Hem de Türkçe dersinde.Bu soruyu hazırlayan ve soranları kınıyoruz.

DİN-BİR-SEN GENEL BAŞKANI YUSUF ÖZDEMİR bu gün basına yapmış olduğu açıklamada 2 milyon 433 bin 219 kişinin kaderini belirleneceği bir sınav yapılmış ve bu sınavda akıllara durgunluk verecek skandal bir soruyla adaylar karşılaşmıştır. Biz çocuklarımıza kültürünü, edebiyatını, medeniyetini tanısın diye Muhammet, Bekir, Osman ,Ali ,Ömer, Fatih, Yavuz, Tahir, Yunus, ismini verelim, ÖSYM sen kalk bu çocuklara Üniversite sınavında Mabel Matiz’den soru sor. Hem de Türkçe dersinde… Mabel Matiz diye ünlü düşünür, fikir adamı, mütefekkir, sanat erbabını tanımadığım için cahilliğime mi yanayım yoksa ÖSYM’nin çağı yakalamadaki hızını anlamadığıma mı? Şaşırıp kaldık. TYT’nin Türkçe bölümünde öğrencilere Mabel Matiz’in seslendirdiği şarkının sözleri soruldu. Öğrenciler bu soruda hayli zorlanırken,  bizlerde dışarıda bu soruyu soranların hangi maksat ve mantıkla bu soruyu sorduklarını düşünür olduk. LGBT DESTEKÇİSİ MATİZ’İN ŞARKISI SORULUR MU!
TYT Türkçe testinde, “Velev ki ibneyiz” pankartı taşıyan ve eşcinsellerin sözde ‘onur yürüyüşleri’ne destek olan LGBT destekçisi Mabel Matiz’in “Fırtınadayım” şarkısının bir sözüne yer verilerek ne ifade edildiği soruyoruz.. örnek gösterecek kimseyi bulamadınız mı? Ne yapmaya çalışıyorsunuz?” 

KONYA EKSPRES HABER MERKEZİ Veysel CANÖZ