Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan Başbakanı ABD'den Yardım İstiyor, Biz Gereği Neyse Yapacağız' - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunanistan Başbakanı ABD’den Yardım İstiyor, Biz Gereği Neyse Yapacağız’

Bu haber 04 Ekim 2022 - 23:02 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan  Hacı Bayram Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı’nda konuştu.

Erdoğan konuşmasında Yunanistan Başbakanı Miçotakis’e yüklenerek, ‘Bizi ABD’ye şikayet ediyor, gereği neyse her zaman yapacağız’ ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasında Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e yüklenerek, 'Bizi ABD'ye şikayet ediyor, gereği neyse her zaman yapacağız' ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şu şekilde:

  •  ‘Mazlumlara yardımda dünyada 1 numarayız. ABD, Batı değil, 1 numara biziz.’
  • ‘Yunanistan Başbakanı ABD’den yardım istiyor, neye karşı yardım istiyor? Türkiye’ye karşı. Biz gereği neyse her zaman yapacağız ve yapmaya hazırız’
  • ‘Türkiye denilince akla, ekonomisi, savunması, askeri kabiliyetleri yanında vicdanı, insani krizler karşısındaki ilkeli duruşuyla öne çıkan bir ülke geliyor.’

‘Ne susturabildiler, ne durdurabildiler’

'Ne susturabildiler, ne durdurabildiler'
  • ‘Bir zamanlar birileri bizim ezanımızı aslından değiştirerek Türkçeleştirerek o şekilde söylemediler mi? Ama daha sonra aslına rücu etti ve bugünkü haliyle nidalar yükselmeye başladı. Zannettiler ki susturacağız. Zannettiler ki durduracağız. Ne susturabildiler, ne durdurabildiler ve bu millet ezanına sahip çıktı.
  • Şehadetleriyle dinimizin temeli olan bu ezanlar tarihimizin mukaddes emanetidir. Bir kez daha altını çizerek ifade etmek isterim; istiklalimiz de istikbalimiz de sevgisiz, vatansız, bayraksız ve ezansız olmayacaktır.
  • Dünyadaki tüm Müslümanlara karşı derin bir muhabbet besler, tüm ezilenlere karşı merhamet duyarız. Asya’dan Afrika’ya, Kafkaslar’dan Balkanlar’a kadar nerede bir Müslüman varsa gönlümüz ve aklımız oradadır.