Veyis Ateş'in Yok Dediği Görüşmenin Ses Kaydı Yayınlandı! - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Veyis Ateş’in Yok Dediği Görüşmenin Ses Kaydı Yayınlandı!

Bu haber 20 Haziran 2021 - 11:23 'de eklendi ve 89 views kez görüntülendi.

HaberTürk’ten istifa eden Veyis Ateş ile firari Sezgin Baran Korkmaz arasındaki konuşmanın ses kaydı paylaşıldı. 

Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen 12 dakikalık konuşmanın, İsmail Saymaz’ın bugünkü yazısında bahsettiği kısmına ait ses kaydını yayımladı.

Şık’ın Twitter paylaşımı 

İsmail Saymaz, Sözcü gazetesindeki köşesinde ilgili kısmı şöyle vermişti:

“Korkmaz, 7 Ocak’ta yapıldığını söylediği 9 dakika 26 saniyelik kaydın 2 dakikalık kısmını dinletti. Ateş araba içerisinde konuşuyor. Yol ve araç sesi konuşma seslerine karışıyor.

Ateş, şöyle diyor: ‘Şu an can yanın yaralı, kızgınsın, öfkelisin, dünyaya ateşe verirsin. Bu tarafın hassasiyet duyduğu şeyi sana iletmek istiyorum.’

Ateş, kimi lobi ve kliklerden söz ediyor. Kendini hakem olarak tanıtıyor. Korkmaz, ‘Masaya sen otur benim yerime?’ diye öneriyor. Ateş ‘Nasıl istersen’ diyor ve şöyle devam ediyor:

‘Senle ilgili beklenti ve istedikleri ses çıkarmadan bir süre beklemen. ‘Samimiyetini göstersin, gerekeni yaparız (diyorlar).’ Korkmaz, ‘Samimiyetimizi nasıl göstereceğim abi?’ diye soruyor. Ateş, ‘Söz ettiğim meblağı istiyorlar’ diyor. Korkmaz, ’10 milyon Euro’yu verdiğim zaman…’ diye konuşuyor. Hızlı konuştuğu için ‘Milyon’ ifadesini yutuyor.”

İşte o ses kaydı 

İki gün önceki yayında Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon euro istemediğini savunan Ateş, bahsi geçen telefon kaydının da gerçek olmadığını öne sürmüştü. İsmail Saymaz ise kaydı dinlediğini söylemişti.