Din-Bir-Sen Genel Başkanı Özdemir:''Camii cemaati , elektriklerin kesilmesi sonucu karanlıkta ibadetlerini yerine getirmek durumunda kaldı.'' - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Özdemir:”Camii cemaati , elektriklerin kesilmesi sonucu karanlıkta ibadetlerini yerine getirmek durumunda kaldı.”

Bu haber 10 Haziran 2021 - 23:11 'de eklendi ve 268 views kez görüntülendi.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Camide cemaat namaz kılarken, caminin elektiriklerinin kesilmesine sitem etti.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, Edinilen bilgilere göre, saat 22.00 sularında caminin elektrikleri cemaat, namaz kıldığı sıralarda kesildi. Camii cemaati , elektriklerin kesilmesi sonucu karanlıkta ibadetlerini yerine getirmek durumunda kaldı. Camilerin ısınma ve soğutmadan kaynaklı elektrik giderleri nedeniyle Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizdeki bir çok camide elektriklerinin kesilmesini eleştirerek “Cemaat ve elektrik şirketlerini karşı karşıya getiren bu uygulamadan derhal vazgeçilmeli, camilerimizin ısınma soğutma giderleri de dahil tüm elektrik giderleri genel bütçeden karşılanmalıdır. Vatandaşın paraları ile yapılan camilerin elektriklerinin kesilmesi ülkemiz adına utanç verici bir durumdur. Cami görevlilerimiz ile elektrik şirketlerini karşı karşıya getiren vatandaşları mağdur eden bu uygulamadan derhal vazgeçilmeli camilerimiz elektriklerine kavuşturulmalıdır.” İfadelerine yer verdi.

Konya Ekspres Haber Merkezi Veysel CANÖZ