MHP'li Kalaycı: Türkiye terörün kökünü kurutmak için kararlı bir mücadele yürütüyor, kahraman güvenlik güçlerimiz destan yazıyor - Konya Ekspres HaberKonya Ekspres Haber

SON DAKİKA

MHP’li Kalaycı: Türkiye terörün kökünü kurutmak için kararlı bir mücadele yürütüyor, kahraman güvenlik güçlerimiz destan yazıyor

Bu haber 19 Kasım 2022 - 22:41 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Konya Milletvekili Kalaycı, Türkiye’nin, terörle istikrarsızlaştırılmak ve hedeflerinden uzaklaştırılmak istendiğini söyledi.Türkiye’nin kararlı yürüyüşünden asla vazgeçmeyeceğini, terörizme karşı mücadelenin kararlılıkla sürdüğünü belirten Kalaycı, milletin desteği ve dualarıyla terör musibetinin kökünün kazınacağını ifade etti.

Terör örgütlerine silah, para, eğitim desteği vermenin uluslararası hukukta suç olduğuna dikkati çeken Kalaycı, “Karşımızda yalnızca teröristler yok; PKK/PYD/YPG ve FETÖ kukla, piyon. Türk milleti ile kimlerin hesabı varsa Türkiye’nin varlığından ve egemenlik haklarından kim rahatsızsa terörizmin baronları onlar.” şeklinde konuştu.

Terörle mücadele sürecinin, partilerüstü bir mana ve muhteva taşıdığını anlatan Kalaycı, “Demokrasi, özgürlük, adalet kavramlarının arkasına saklanıp terörle mücadeleyi karalamaya çalışanlar, Türkiye’yi karıştırma ve kaosa sürükleme niyetini aleni şekilde gösterenleri el üstünde tutanlar milletimizce biliniyor. Aziz milletimiz teröriste ‘terörist’ diyemeyenleri, terör örgütünü lanetlemeyenleri, terör örgütünü destekleyenleri ve onlarla işbirliği yapanları, Türk askerine ve polisine alçakça iftira atanları çok iyi biliyor ve görüyor.” değerlendirmelerinde bulundu.

“Türkiye terörün kökünü kurutmak için kararlı bir mücadele yürütüyor, kahraman güvenlik güçlerimiz destan yazıyor.” diyen Kalaycı, yurt içinde ve sınır ötesinde gerçekleştirilen operasyonlarda terörün bitme noktasına getirildiğini, terör elebaşlarının da tek tek imha edildiğini kaydetti.

Hükümetin kararlılığı, kahraman Mehmetçiğin, polislerin ve güvenlik korucularının fedakarlığı ve cesaretiyle ihanetin can damarlarının kesildiğini anlatan Kalaycı, “Sırada, korkudan köşe bucak saklanan Kandil’in yılanları, çıyanları, akrepleri var. Onların da döktükleri kanla boğulacağı günler yakın. Bu şerefsizlerin sonu geldi, bu melanetin kökü her yerden sökülüp atılacak.” dedi.